Maarten van Gaans-Gijbels stopt per 1 januari 2026 als voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Binnenhavens (NVB). Van Gaans-Gijbels blijft in functie tot een opvolger is benoemd. Het bestuur gaat op zoek naar een opvolger die door de leden benoemd zal worden tot voorzitter.

Van Gaans-Gijbels was sinds oktober 2023 voorzitter van de NVB. Hij werkte eerder als beleidsmedewerker bij de Tweede Kamerfractie van D’66 en was ook namens die partij lid van de Gedeputeerde Staten van de provincie Limburg. Hij zette zich in voor een betere positionering van de brancheorganisatie voor binnenhavens. Zowel in Den Haag als daarbuiten. Onder zijn leiding kwam de nieuwe meerjarige straategische agenda 2025-2030 tot stand en werd aangeboden aan toenmalig minister van Infrastructuur en Rijkswaterstaat Barry Matlener (PVV). Ook heeft de NVB tijdens zijn voorzitterschap nadrukkelijk het belang van binnenhavens en binnenvaart aangekaart in het kader van de komende gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026.
Voor Van Gaans-Gijbels kwam het afscheid eerder dan verwacht. “Maar ik kijk met voldoening terug op wat we samen hebben opgebouwd. De verenigingsstructuur staat nu stevig, met een helder kompas richting de toekomst. Mijn nieuwe functie vraagt om volledige toewijding en is niet te combineren met het voorzitterschap. Ik wens bestuur, leden en partners veel succes en dank iedereen voor het in mij gestelde vertrouwen.”
Paul Pot, vicevoorzitter van NVB vindt het spijtig dat Van Gaans-Gijbels stopt als voorzitter. “We verliezen met Maarten een kundig voorzitter met een groot enthousiasme voor de binnenhavens. Met pijn in het hart laten we hem gaan, imn de wetenschap dat dit voor zijn persoonlijke carrière een mooie stap betekent. We gaan direct op zoek naar een opvolger en zijn blij dat Maarten in functie blijft tot we deze hebben gevonden.
Maarten van Gaans-Gijbels zal per 1 januari in dienst treden als directeur van Element NL, een brancheorganisatie van bedrijven met een vergunning voor het opsporen of winnen van aardgas.
