19-01-2017
Komende dinsdag 24 januari is er weer gewoon scheepvaartverkeer mogelijk op de Maas bij Grave. De bouw van de tijdelijke breuksteendam achter de zwaar beschadigde stuw Grave ligt namelijk goed op schema, meldt Rijkswaterstaat. Met deze dam wordt het waterpeil hersteld tussen Grave en Sambeek.
Vanaf vrijdag 20 januari zal de breuksteendam hoog en sterk genoeg zijn om te kunnen starten met het geleidelijk laten stijgen van het waterpeil. De waterhoogte zal maandag 7 meter boven NAP zijn en is er al beperkte doorvaart mogelijk. In de loop van dinsdag zal het gewone scheepvaartverkeer hervat kunnen worden.
Rijkwaterstaat startte dinsdag 10 januari met de bouw van de tijdelijke breuksteendam en verwacht daarmee dinsdag klaar te zijn. De tijdelijke dam zorgt ervoor dat het waterpeil weer op het niveau komt waardoor scheepvaartverkeer tussen Sambeek en Grave mogelijk is en dat er gestart kan worden met het definitieve herstel van de stuw.
Foto: De tijdelijke dam is momenteel nog in aanbouw.
Tags
