15-11-2017

Hutchison Ports ECT Rotterdam (kortweg ECT genoemd) introduceert het Barge Transferium Maasvlakte. Gelegen aan de Hartelhaven, biedt dit transferium voor containers een extra service aan barge-operators, logistieke dienstverleners en verladers.
Barge Transferium Maasvlakte stelt 24/7 kraancapaciteit beschikbaar voor de afhandeling van binnenvaartschepen, waarbij parallel wordt gewerkt aan de ECT deepsea terminals. De zee-terminals houden hun capaciteit voor de afhandeling van binnenvaartschepen als gebruikelijk. Het transferium kan gebruikt worden voor containers bestemd voor of afkomstig van de ECT terminals én van andere terminals in Rotterdam.
Het idee ervan is dat de planning van het Barge Transferium Maasvlakte, via binnenvaartorganisatie LINc, in handen wordt gelegd van barge-operators zelf. Dit moet leiden tot een transparant aanvraagproces en een voorspelbare afhandeling. Hierover is overleg met LINc gestart. Voor de inzet van extra personeel brengt het Barge Transferium Maasvlakte een vast bedrag per scheepsbezoek in rekening aan de barge-operator.
Bijdrage leveren
Leo Ruijs, CEO van ECT: “Met dit initiatief willen we een bijdrage leveren aan het verbeteren van de binnenvaartlogistiek. Naar onze mening is het Barge Transferium Maasvlakte geheel in lijn met de ideeën en plannen die worden ontwikkeld in het kader van het sectorbrede overleg dat nu in de Rotterdamse haven wordt gevoerd. Overigens studeren we daarnaast ook verder op andere concepten, zoals fixed windows”.
Foto: De nabij het transferium gelegen Europahaven, met op de voorgrond de ECT Delta zeeterminal en APM erachter. (Foto Workflow)
Tags
