
Het afschaffen van het zogeheten kanaalgeld voor de Moezel gaat voorlopig niet door. De Duitse autoriteiten lukt het niet om de wetgevingsprocedure op tijd af te ronden. Dat meldt de Moezelcommissie. De heffingen gelden al sinds 1968 toen een verdrag werd gesloten door de Moezelstaten Frankrijk, Luxemburg en Duitsland.
Om het kanaalgeld af te schaffen had dit voorstel door het ministerie van Verkeer voor 20 mei opnieuw worden ingediend in de Bondsdag. Dit is door het voortijdige einde van de regeringscoalitie niet gelukt. Frankrijk en Luxemburg hebben wel de benodigde nationale procedure doorlopen.
De vrijstelling kan nu niet op 1 juli 2025 worden ingevoerd maar de verwachting is dat deze met een geringe vertraging later in 2025 alsnog zal worden ingevoerd.
